Tylko Wrocław

Strona Główna » Koszykówka » News » Tylko Wrocław

Wałbrzyscy koszykarze w bardzo dobrym stylu kończą pierwszą część rundy zasadniczej

Po bardzo udanej rundzie, wałbrzyscy koszykarze nie mogli pozwolić sobie na zakończenie inne niż wygrana. I mimo problemów w pierwszej kwarcie, od drugiej udało się rozpocząć szybkie nadrabianie i trzymać rywala na odpowiednio długi dystans. Po dzisiejszej wygranej, Górnik Trans.eu w tabeli pozostaje na drugiej pozycji, z jedenastoma wygranymi na koncie i stratą punktu do lidera. I to właśnie lider z Wrocławia jako jedyny w tych dwunastu spotkaniach nie dał się pokonać żadnemu z rywali. Wałbrzyszanie mają więc na co szykować się w rundzie rewanżowej. Za tydzień Górnik, ponownie u siebie, zagra z Polkątami.

Na początek ostatniej partii prowadzenie gospodarzy zmniejsza się do 7 punktów. Po chwili jednak dzięki Niedźwiedzkiemu i Wróblowi ponownie prowadzimy ponad 10 punktami - 56:45. W połowie kwarty jest już 60:47 dla Górnika. Kolejne niecelne rzuty gości i 2 minuty później odskakujemy na 65:49. Na 2 minuty przed końcem meczu prowadzimy 70:49. W końcówce Rzeszowski i Wróbel podwyższają wynik o kolejne punkty, wygrywamy IV kwartę 26:12. W całym meczu Górnik pokonuje Stal różnicą 24 punktów - 75:51. Najwięcej dla Wałbrzycha rzucili: Kozak 20, Niedźwiedzki 16, Wróbel i Niesobski po 12 oraz Ratajczak 11.

Po przerwie nadal obserwujemy wiele strat oraz niecelnych rzutów w wykonaniu obu zespołów. Kolejne 5 punktów ląduje na koncie wałbrzyszan i przewaga gospodarzy wzrasta do 13 punktów - 40:27. 43:27 dla Wałbrzycha, po serii błędów w szeregach Stali. Nieco ponad 3 minuty do końca kwarty i Górnik nadal prowadzi 13 punktami. W końcówce Stal próbowała nadrobić jak najwięcej punktów. Wygrywamy III kwartę 14:12, po trzech prowadzimy 49:39.

Druga kwarta rozpoczyna się podobnie do pierwszej, na parkiecie mamy niecelne rzuty oraz straty. Stal odskakuje na 3 punkty, ale Górnik szybko nadrabia i przegrywa 17:18. Po chwili błędy po stronie gości, Bochenkiewicz wyprowadza wałbrzyszan na 21:20. W połowie kwarty prowadzimy 24:21. 3 minuty do przerwy i Górnik odskakuje na 7 punktów. Minuta do przerwy i 35:26 dla wałbrzyszan. Ostatecznie wygrywamy II kwartę 20:11. Górnik do przerwy prowadzi różnicą 9 punktów - 35:27. Jak na razie najwięcej dla Wałbrzycha rzucili Wróbel i Niesobski.

Kiepski początek meczu w wykonaniu wałbrzyszan, dużo niecelnych rzutów z strat. Po 3 minutach Stal prowadzi 6:0. Górnik zaczyna nadrabiać stratę, 4 punkty Wróbla i przegrywamy 4:8. W połowie kwarty zmniejszamy dystans do trzech oczek - 6:9. Kolejna seria niecelnych rzutów oraz fauli, po której wychodzimy na 11:9. Po chwili jednak Stal odwraca wynik i prowadzi 16:13. W końcówce za "2" rzuca Ratajczak i przegrywamy I kwartę 15:16.

Śląsk w dzisiejszej kolejce grał już swój mecz i wygrał 10 punktami. Wałbrzyszanie muszą więc również wywalczyć zwycięstwo, żeby utrzymać 1-punktową stratę do lidera.

Wałbrzyszanie rozpoczynają w składzie: Wróbel, Niesobski, Kozak, Niedźwiedzki, Ratajczak.

Przed nami półmetek koszykarskich zmagań w rundzie zasadniczej sezonu 2016/2017. Już w następny weekend wałbrzyscy koszykarze rozpoczną walkę o punkty - i dogonienie Śląska - w rundzie rewanżowej. Górnik Trans.eu w tabeli nadal pozostaje na drugiej pozycji i do wrocławian traci punkt. Ostatnim w pierwszej części rundy zasadniczej rywalem naszych koszykarzy jest sąsiad z tabeli, zajmująca trzecie miejsce Stal Ostrów Wielkopolski. W tabeli zespoły dzielą zaledwie dwa punkty. Czy wałbrzyszanie zdołają zakończyć rundę tylko z jedną porażką i jedenastoma wygranymi ?