Śląsk przerwany

Strona Główna » Koszykówka » News » Śląsk przerwany

Wałbrzyscy koszykarze pokazali, że nadal nie przestali myśleć o wygraniu swojej grupy

Derby na bardzo dobrym poziomie oraz pełne emocji do samego końca zafundowali swoim kibicom wałbrzyscy i wrocławscy koszykarze. Spotkanie od samego początku przebiegało na wyrównanym poziomie, o czym świadczy najlepiej wynik pierwszej odsłony meczu. W kolejnych kwartach Górnik Trans.eu powoli, ale co najważniejsze skutecznie, zaczął rewanżować się na młodych zawodnikach Śląska na październikową porażkę we Wrocławiu. Najbardziej emocjonująca okazała się jednak sama końcówka spotkania, w której wrocławianie zdołali wyrównać i kwestia wygranej ponownie była otwarta. Na szczęście wałbrzyszanie utrzymali nerwy na wodzy i celnymi rzutami wypracowali odpowiednią przewagę nad rywalem, przełamując tym samym trwającą od siedemnastu meczów (czyli początku sezonu) passę wygranych Śląska. Górnik Trans.eu nadal jednak pozostaje na drugiej lokacie w tabeli, tracąc do głównego rywala punkt. Wałbrzyszanie teraz muszą już tylko wygrać wszystkie pozostaje spotkanie i liczyć na kolejne potknięcie wrocławian. Za tydzień nasi koszykarze pauzują, a za dwa zagrają u siebie z WKK Wrocław.

Jeśli chodzi o zespół rezerw, Górnik Trans.eu II nie zagrał dziś swojego mecze wyjazdowego z Wschową, bo nie dojechali sędziowie. Wygląda więc na to, że wałbrzyszanie będą musieli jechać jeszcze raz.

Na początku ostatniej kwarty Górnik odskoczył już za 15 oczek, jednak Śląsk nadrobił pięć punktów i obecnie jest 52:42 dla gospodarzy. Na parkiecie trwa wymiana celnych rzutów. Śląsk jednak zbyt łatwo nie chce odpuścić dzisiejszego spotkania i cały czas walczy. Do końca meczu 6 minut i Górnik prowadzi 9 punktami. W połowie kwarty dystans zmniejsza się do pięciu oczek. Robi się nerwowo w wałbrzyskich szeregach, prowadzimy tylko 2 punktami. 3 minuty i remis 59:59... Dwa celne rzuty wolne Glapińskiego i odskakujemy na 4 punkty. Półtorej minuty do końca meczu i 66:60 dla Górnika. Pół minuty i 68:63 dla gospodarzy. W końcówce jeszcze rzuty wolne Glapińskiego i Niedźwiedzkiego, przegrywamy IV kwartę 22:28. W całym meczu Górnik jednak wygrywa ze Śląskiem różnicą 7 punktów - 70:63. Najwięcej punktów dla Wałbrzycha zdobyli: Niedźwiedzki 22, Niesobski 17, Wróbel i Glapiński po 9.

Wałbrzyszanie jak na razie spełniają warunek dzisiejszej wygrane. Teraz trzeba jednak utrzymać ten stan w drugiej połowie. Pierwsze minuty po przerwie pod kontrolą wałbrzyszan. 3 minuty gry i 37:31 dla Wałbrzycha. Bardzo dobra passa wałbrzyszan i odskakują na 10 punktów. Do gry wchodzi Krówczyński. Górnik prowadzi już 48:31, do końca 2 minuty. W końcówce punkty zdobywali już tylko goście. W III kwarcie wygrywamy 16:10. Po trzech Górnik prowadzi 48:35.

Górnik, żeby mieć lepszy bilans od Śląska, musi dzisiejszy meczy wygrać przynajmniej sześcioma punktami. Kwartę zaczynamy na bardzo wyrównanym poziomie. Obecnie jest 19:19, a po chwili 22:20 dla gości. Walka punkt za punkt trwa nadal 24:24. Z trybun cały czas słychać głośny doping kibiców obu drużyn. 4 minuty do przerwy i Górnik prowadzi 28:24. Obie drużyny dużo faulują w dzisiejszym meczu. Nieco ponad 2 minuty do przerwy i Górnik odskakuje na 5 punktów. 32:25 dla gospodarzy. W końcówce wynik nie ulega już zmianie, wygrywamy II kwartę 17:10. Do przerwy Górnik prowadzi różnicą 7 punktów - 32:25. Jak na razie najwięcej dla Wałbrzycha rzucili Niedźwiedzki i Niesobski.

Spotkanie rozpoczyna się od kilku strat i błędów po obu stronach. Pierwszy punkt dla Górnika zdobywa Niedźwiedzki z rzutu wolnego. Po 2 minutach mamy remis 3:3. Śląsk szybko wychodzi na prowadzenie i w połowie kwarty jest 13:7. Kilka strat po stronie gości, a wałbrzyszanie nadrabiają 4 punkty i jest 13:11 dla Śląska. Pół minuty do końca i Niedźwiedzki daje prowadzenie 15:13. Goście wyrównują w końcówce i w I kwarcie mamy remis 15:15.

Mecz z trybun ogląda około 1000 widzów, w tym grupa kibiców z Wrocławia oraz wałbrzyski Klub Kibica.

Wałbrzyszanie zaczynają derby w składzie: Wróbel, Glapiński, Niesobski, Niedźwiedzki, Ratajczak.

Na to spotkanie kibice w Wałbrzychu czekali już od dawna - a przynajmniej od końca października i przegranego meczu na parkiecie rywala. Wałbrzyski Górnik Trans.eu i wrocławski Śląsk od początku obecnego sezonu walczą o wygraną w II-ligowej grupie D. Do czasu pierwszego spotkania, przegranego przez naszych koszykarzy zaledwie pięcioma oczkami, szły łeb w łeb, różniąc się jedynie bilansem. Dopiero strata punktów we Wrocławiu zrzuciła wałbrzyszan na drugą pozycję. Dziś nasi koszykarze mają szansę zrewanżować się rywalowi za zeszły rok i nadrobić nieco stratę do fotela lidera. Niestety, Górnik nawet jeśli wygra, nie przeskoczy Śląska (tracimy obecnie dwa punkty). Jak zakończą się derby w Aqua Zdrój ? Czy tym razem Górnik Trans.eu będzie cieszył się z dwóch punktów ?