Nadal w grze

Strona Główna » Koszykówka » News » Nadal w grze

Półfinałowy cel zrealizowany w pełni

Basket Szczawno udział w warszawskim półfinale walki o II ligę kończy na drugim miejscu, z dwoma pewnymi wygranymi oraz przegraną z gospodarzami Hutnikiem Warszawa. Dzisiejszy wynik nie był już jednak aż tak istotny, bo najważniejsze - awans do turnieju finałowego - koszykarze z uzdrowiska wywalczyli już wczoraj. Teraz trzeba poczekać do wtorku, kiedy to odbędzie się losowanie turniejów finałowych, na kolejnych rywali MKS w drodze na trzeci szczebel.

Trzeci mecz turnieju i po raz trzeci najskuteczniejszy w MKS Łukasz Makarczuk (25), a tuż za nim Adam Adranowicz (15).

Ostatnia kwarta już zdecydowanie dla Warszawy. Hutnik z minuty na minutę powiększa swoją przewagę. Szczawno zaś w całej kwarcie dorzuca zaledwie 8 punktów, przegrywając różnicą 20.  W całym spotkaniu kończącym warszawski półfinał Basket przegrywa z Hutnikiem różnicą 36 punktów - 64:100.

Po przerwie Hutnik odskakuje na 8 punktów, chwilę później Basket zbliża się na 3. To jednak najmniejszy dystans jaki udało się wywalczyć MKS w trzeciej kwarcie. Gospodarze skutecznie pilnują prowadzenia. Po trzech kwartach 72:56 dla Warszawy.

Kolejna kwarta to wyrównana walka na parkiecie i po 4 minutach nadal remis - 35:35. Szczawno próbuje odsuwać się na kilka punktów, jednak gospodarze skutecznie nadrabiają straty. A w końcówce odwracają wynik i wychodzą na prowadzenie. Do przerwy Basket przegrywa z Hutnikiem różnicą 6 punktów - 45:51.

MKS już w pierwszych minutach pewnie wyszedł na prowadzenie i przez cały czas starał się trzymać rywala na kilkupunktowy dystans. Hutnik dopiero w końcówce ruszył do odrabiania straty i I kwarta zakończyła się remisem 25:25.

W pierwszym niedzielnym meczu Stal SW przegrała z Jurą 61:63.

Awans do turnieju finałowego o II ligę już jest, teraz Basket Szczawno ma szansę zawalczyć o pierwsze miejsce w warszawskim półfinale. Po dwóch bardzo udanych spotkaniach - 84:76 ze Stalą SW oraz 83:70 z Jurą - na koniec półfinałowych zmagań koszykarze z uzdrowiska zmierza się z gospodarzami turnieju Hutnikiem, który również ma na koncie dwie wygrane oraz awans do finału. Czy MKS po raz trzeci w ten weekend okaże się skuteczniejszy od rywala ? Czy uda się zakończyć wizytę w stolicy z kompletem wygranych ?