Słodko-gorzka trzecia

Strona Główna » Koszykówka » News » Słodko-gorzka trzecia

Na własnym parkiecie pewnie, poza z małymi problemami

Grudzień wałbrzyscy ligowcy rozpoczęli od kompletu wygranych. Najszybciej zakończyły się rozgrywane w Hali Wałbrzyskich Mistrzów spotkania siatkarzy KPS. III-ligowcy bez straty seta pokonali Wilczyce, a II-ligowcy powtórzyli wynik w meczu z Włoszczową. Dla Hetmana była to trzecia z rzędu porażka z dolnośląskim rywalem w trzech setach. Dłuższa przerwa dobrze wpłynęła na gospodarzy, którzy mimo nacisków gości, nie dali odebrać sobie szóstej wygranej w sezonie. Ogólnie 12. kolejka w grupie 3 upłynęła pod znakiem "3:0" - zarówno derby w Bielawie, jak i w Miliczu zakończyły się takim wynikiem (w pierwszych wygrali gospodarze z Ikarem, w drugich Volley Jelcz) oraz mecz WKS ze Spałą. Rezultaty te sprawiły, że Wieluń wrócił na fotel lidera (Rząśnia przełożyła mecz z AZS) i ma punkt więcej od Częstochowy oraz sześć więcej od Eco Team AZS, Chełmca i Bielawianki. W najbliższym tygodniu naszych siatkarzy czekają podwójne ligowo-derbowe zmagania. Najpierw (środa) zakończenie pierwszej rundy w Legnicy, a następnie (sobota) rozpoczęcie drugiej w Jelczu Laskowicach.

Również za komplet punktów sobotę zakończyły wałbrzyskie siatkarki. Choć w tym przypadku wygrana nie przyszła już tak łatwo. Po zeszłotygodniowym udanym zakończeniu pierwszej części rundy zasadniczej, wczoraj nadeszła kolej na inauguracje rundy drugiej. W pierwszym rewanżowym meczu Chełmiec Wodociągi w Żorach zmierzył się z Sari. Spotkanie od początku było wyrównane i pełne walki na parkiecie. Problemy naszych siatkarek zaczęły się już w drugim secie, jednak to trzecia partia okazała się tą najsłabszą, w której popełniły wiele błędów. Na szczęście ostatecznie udało się zabrać komplet. Ósma wygrana pozwoliła Chełmcowi Wodociągi utrzymać fotel lidera, a strata punktu przez Kalisz (3:2 w Nysie) - zwiększyć przewagę do trzech punktów. Niżej w tabeli plasuje się Sokół (6 punktów straty), a dalej Volley (7 punktów i jeden mecz zagrany mniej). W następny weekend wałbrzyszanki w HWM zagrają derbowe spotkanie z AZS AWF.

Zwycięstwo "z przeszkodami" zaliczyli również nasi koszykarze. Górnik Trans.eu jeszcze zanim podejmie na własnym parkiecie wrocławskie rezerwy oraz zmierzy się ze ścisłą czołówką, w ten weekend wybrał się do Pruszkowa. Patrząc na miejsca klubów w tabeli, mogło się wydawać, że nie będzie to bardzo trudny mecz. Boisko szybko to jednak zweryfikowało. Znicz od początku ruszył do przodu i nim sie obejrzeliśmy, prowadził 14 punktami. W kolejnej partii kontrolę nad mecze zaczęli jednak przejmować wałbrzyszanie, którzy w trzeciej kwarcie - w tym przypadku szczęśliwej - odskoczyli na 19 punktów. Tym samym nie tylko odwrócili wynik, ale również "ustalili" końcową przewagę (94:82). Dodatkowo w starciu na szczycie lider GKS przegrał z wiceliderem Sokołem (85:97) i Górnik Trans.eu do ścisłej czołówki traci tylko po jednym punkcie. Punkt przewagi ma zaś nad czwartą Kotwicą oraz po trzy punkty nad AZS i WKK. A już w najbliższy piątek dolnośląskie derby w Aqua Zdrój ze Śląskiem II.