Sportowe przegrało

Strona Główna » Lekkoatletyka » News » Sportowe przegrało

Nie po raz pierwszy musieli przełknąć gorzką pigułkę

Gimnazjum sportowe, do tego o profilu lekkiej atletyki, przegrało rywalizację w szkolnych  zmaganiach z inną szkołą. Tak było w finale Piątków Lekkoatletycznych, organizowanych przez LKS Górnik. PG9 okazało się najlepsze w Wałbrzychu. W II rzucie tych zmagań wystartowało 128 zawodników i zawodniczek z 7 gimnazjów. Każdy z nich startował w dwóch konkurencjach. Najwięcej zawodników wybrało skok w dal i bieg na 60m. Sędziami byli uczniowie- wolontariusze, nauczyciele z PG11 oraz trenerzy LKS Górnik. Po dwa medale zdobyli: Ada Polerowicz i Martyna Baryła (PG 9), Weronika Ożga i Emil Grzelczyk (PG 13), Oskar Siara (PG 11). W końcowej klasyfikacji I miejsce zdobyło PG 9 przed PG 11 i PG 13. Najlepsze zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, a szkoły pucharami. Oto końcowa kolejność: 1.PG9 - 177 punktów 2.PG11 - 147 3.PG13 - 129 4.PG12 - 96 5.7 - 41 6.PG Szczawno - 17 7.PG2 - 14. Opiekunem lekkoatletów PG11 jest Hanna Kotynia. Warto dodać, że będąca z PG9  w ZSzOI PSP26 wygrała rywalizację Piątków Lekkoatletycznych w ramach szkół podstawowych.

135 zawodników i zawodniczek z 7 szkół podstawowych  wystartowało w II rzucie Piątków Lekkoatletycznych. Każdy z nich startował w dwóch konkurencjach. Najwięcej zawodników wybrało skok w dal i bieg na 60m. Wśród startujących, żółtymi koszulkami, wyróżniały się dzieci uczestniczące w programie Lekkoatletyka dla każdego Zawody przebiegały w miłej , sportowej atmosferze, a sędziami byli uczniowie- wolontariusze, nauczyciele z Gimnazjum nr 11 i trenerzy LKS Górnik . Po dwa medale zdobyli: Klaudia Szlęg (PSP 2), Oskar Leśniowski (PSP 26), Mateusz Sidor (PSP 28) i Kacper Sokólski (PSP 28). W końcowej klasyfikacji I miejsce zdobyła PSP 26 przed PSP 2 i PSP 23. Najlepsze dzieci zostały nagrodzone medalami, a szkoły pucharami. Pełne wyniki zawodów w załączniku. 128 zawodników i zawodniczek reprezentujących 6 szkół gimnazjalnych  wystartowało w II rzucie Piątków Lekkoatletycznych. Każdy z nich startował w dwóch konkurencjach. Najwięcej zawodników wybrało skok w dal i bieg na 60m.  Zawody przebiegały w miłej , sportowej atmosferze, a sędziami byli uczniowie- wolontariusze, nauczyciele z Gimnazjum nr 11 oraz trenerzy LKS Górnik . Po dwa medale zdobyli: Ada Polerowicz i Martyna Baryła (PG 9), Weronika Ożga i Emil Grzelczyk (PG 13), Oskar Siara (PG 11).   W końcowej klasyfikacji I miejsce zdobyło, prowadzące po I rzucie PG 9 przed PG 11 i PG 13. Najlepsze zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, a szkoły pucharami. Pełne wyniki zawodów w załączniku.