Norwegia nadal gra

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Norwegia nadal gra

Niższe szczeble ligowe nadal walczą o jak najlepsze położenie na koniec sezonu

Większość najwyższych lig europejskich zakończyła już tegoroczne rozgrywki i piłkarze mogą szykować się do zbliżającego się Euro 2016. Wyjątkiem wśród krajów, w których grają piłkarze z naszego regionu jest Norwegia, gdzie zmagania ligowe trwają w najlepsze. W weekendowej kolejce Stromsgodset Łukasza Jarosińskiego (nadal siedzi na ławce) wygrało u siebie 3:2 i w tabeli wróciło na czwarte miejsce. Natomiast liga rosyjska w miniony weekend zakończyła sezon 2015/2016 (trwają jeszcze baraże, ale bez udziału Amkaru). Na zakończenie rozgrywek zespół Janusza Gola (grał 63 minuty) przegrał na wyjeździe z Krasnodarem 0:1 i ostatecznie uplasował się na jedenastym miejscu. W III lidze włoskiej walkę o utrzymanie rozpoczęło zaś Rimini, które w pierwszym meczu zremisowało na wyjeździe 1:1. Igor Łasicki zagrał cały mecz. Mecz rewanżowy w najbliższy weekend.

Natomiast na polskim podwórku, w I lidze mieliśmy spotkanie drużyn naszych piłkarzy. W meczu rozgrywanym w Suwałkach Wigry pokonały Sandecję 2:0. Bartosz Biel (Wigry) mecz oglądał z ławki, a Mateusz Bartków nie znalazł się w kadrze meczowej. Szczebel niżej Raków Częstochowa zremisował z Gryfem 1:1. W meczu tym ponad godzinę zagrał Rafał Figiel, a Dominik Bronisławski spędził 90 minut w spotkaniu rezerw, które również zremisowały. Najwięcej naszych piłkarzy zobaczyliśmy jednak w meczach III ligi. W grupie opolsko-śląskiej, w wygranym przez Odrę 3:0 meczu wyjazdowym zagrał Tomasz Wepa, a w domowym spotkaniu rezerw Ruchu zobaczyliśmy Miłosza Trojaka. Natomiast w grupie dolnośląsko-lubuskiej na murawę wybiegli: w Lechii Dzierżoniów Kamil Juraszek i Kamil Śmiałowski (ten drugi zdobył dwie bramki), w Zagłębiu II Paweł Żyra, a w rezerwach Śląska Michał Bartkowiak.