Niezasłużona strata

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Niezasłużona strata

Wałbrzyszanie komplet punktów mieli już prawie na koncie

Biało-niebiescy mają ostatnio ogromnego pecha do końcówek spotkań. Tydzień temu po pechowym golu samobójczym i szybkim wyrównaniu, straciliśmy drugą bramkę w ostatnich 10 minutach. Dziś sytuacja okazała się jeszcze mniej ciekawa, bo ... prowadziliśmy przez 50 minut i ostatecznie ponownie na koniec zostaliśmy z niczym. Te feralne trzy minuty wałbrzyscy piłkarze zapamiętają pewnie na długo, bo jakby nie patrzeć wygraną mieli na wyciągnięcie ręki, a jak wiadomo te trzy punkty są wałbrzyszanom bardzo potrzebne. Patrząc jednak z innej strony, w zeszłym sezonie grając z rezerwami Zagłębia, w składzie którego też było kilku zawodników z wyższej ligi, również ulegliśmy 1:2. A Górnik wtedy był w czołówce grupy. Innym małym pozytywem w obecnej sytuacji wałbrzyszan jest fakt, że mimo porażek, nie są one jakoś diametralnie wysokie - jeden, dwa gole. Teraz jednak trzeba zapomnieć o wydarzeniach z Zabrza i szykować się na kolejnego - niestety mocnego - rywala. W następny weekend na Ratuszowej biało-niebiescy zagrają z beniaminkiem z Brzegu, a obecnie wiceliderem.

W ostatnim meczu Unia - Olimpia 1:2.

Druga część spotkania od początku w większym stopniu należała do gospodarzy, jednak przyjezdni cały czas starali się odpierać ataki rywala i pilnować jednobramkowego prowadzenia. Kilka razy podwyższyć wynik próbował Migalski, jednak strzały Damiana w większości okazywały się niecelne. Między słupkami dobrze spisywał się Jaroszewski, który do samego końca starał się wyłapywać strzały rywala. Nie udało się jednak zachować czystego konta...

Kończy się II połowa. Górnik przegrywa z Zabrzem 1:2.

90' - kolejne żółte kartoniki dla wałbrzyszan, upomnieni Darek Michalak i Brzeziński

88' - czasu coraz mniej, a wałbrzyszanie nie mogą przebić się w pole karne; w międzyczasie zmiana w Górniku za Tobiasza wchodzi Brzeziński

84' - Górnik szybko rzucił się jeszcze do ataku i próbuje zdobyć przynajmniej trafienie wyrównujące

83' - strzał Zabrza z 17m i wyglądało, że wałbrzyskiemu golkiperowi uda się wyłapać piłkę; niestety, mocny strzał przełamał ręce Jaroszewskiego i wpadł do bramki; przegrywamy 1:2

Zabrze naciska coraz mocniej i nie dopuszcza gości pod swoją bramkę. Oby udało się utrzymać remis do końca...

80' - akcja gospodarzy i po kilku nieudanych próbach, tym razem pokonują Jaroszewskiego strzałem z rzutu wolnego; remis 1:1

78' - Górnik II ma coraz większa przewagę, wałbrzyszanie zaczynają się bronić

74' - kolejna próba Migalskiego, tym razem strzał z 20m skutecznie broni bramkarz Zabrza

70' - Jaroszewski skutecznie interweniuje przy kolejnych strzałach gospodarzy

68' - Zabrze zrobiło już trzy zmiany, Górnik ani jednej

64' - wałbrzyszanie mają problem z przebiciem się pod bramkę rywala i liczą na grę z kontry

60' - strzał Migalskiego na bramkę i piłka leci obok słupka

57' - strzał z 20m Zabrza i Jaroszewski piąstkuje

52' - gospodarze zaczynają zyskiwać przewagę

48' - po przerwie jak na razie bez sytuacji strzeleckich

Zaczyna się II połowa. Górnik bez zmian, u gospodarzy jedna.

W drugim meczu do przerwy Unia - Olimpia 0:1.

Wałbrzyszanie bardzo ambitnie podeszli do pierwszej części meczu, nie wystraszyli się I-ligowców w składzie i jak tylko nadarzyła się okazja, zaczęli atakować. Po kilku nieudanych próbach, w końcu piłka znalazła drogę do bramki. W końcówce gospodarze przejęli nieco kontrolę nad spotkaniem i mieli okazję wyrównać, jednak dobra postawa wałbrzyskiego bramkarza, uratowała prowadzenie.

Kończy się I połowa. Górnik do przerwy prowadzi z Zabrzem 1:0.

43' - bardzo dobra akcja gospodarzy, strzał w światło bramki i Jaroszewski świetnie interweniuje

Sędzia dolicza 1 minutę.

40' - Zabrze zaczyna zyskiwać przewagę

33' - strzelona bramka dodaje skrzydeł wałbrzyszanom, którzy po chwili ponownie atakują; tym razem strzał niecelny

28' - GOOOL !!! zamieszanie pod bramką Zabrza i Grzegorz Michalak strzałem z kilkunastu metrów po przekątnej pokonuje bramkarza; prowadzimy 1:0

24' - żółty kartonik ogląda Tobiasz

20' - wałbrzyszanie ponownie próbują strzelać, ale niecelnie

14' - gra cały czas dość wyrównana, bez kolejnych szans strzeleckich

7' - szansa Pierzgi i bramkarz broni

4' - rzut wolny dla Górnika i strzał Morawskiego leci obok słupka

2' - zespoły jak na razie sprawdzają rywala

Zaczyna się I połowa.

Na trybunach nieco ponad 50 widzów.

Powoli kończy się przedmeczowa rozgrzewka.

W kadrze Zabrza znalazło się dziś sześciu piłkarzy, którzy wczoraj występowali w I lidze, w przegranym 1:2 wyjazdowym meczu z Sosnowcem.

Do zdrowia po kontuzji nadal wraca Kamil Jarosiński.

Na ławce usiedli: Ziobro, Woźniak, Brzeziński, Młodziński, Tyktor.

Wałbrzyszanie wychodzą w składzie: Jaroszewski, D. Michalak, Rytko, Suramaj, Krzymiński, Morawski, Pierzga, Sobiesierski, G. Michalak, Tobiasz, Migalski.

Na trybunach na razie zaledwie kilku kibiców.

Mecz rozgrywany będzie na obrzeżach Zabrza, na stadionie Sparty Zabrze. Boisko jest trawiaste i bardzo duże.

Nieco ponad tydzień po dość pechowej porażce na własnej murawie z zespołem z Pawłowic, wałbrzyscy piłkarze na wyjeździe po raz kolejny podejmą walkę o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Dzisiejszym przeciwnikiem naszego zespołu będą rezerwy I-ligowego Górnika Zabrze. Podobnie jak w przypadku zeszłosezonowych starć z rezerwami Miedzi czy Zagłębia, również spotkanie z zabrzanami jest pierwszym w historii wałbrzyskiego klubu. Natomiast jeśli chodzi o mecze z pierwszym składem, ostatnie spotkanie miało miejsce 27 lat temu w ówczesnej I lidze. Jak zakończy się dzisiejsze spotkanie ? Czy wałbrzyszan czeka dziś tak bardzo wyczekiwane przełamanie ? Odpowiedzi już od 17.

Po 5 kolejkach, Górnik (jeden mecz zaległy na koncie) pozostał na samym dole grupowej tabeli - XVIII pozycja, na koncie ma cały czas 1 punkt i bramki 3-8 (0-1-3). Górnik II jest sześć oczek wyżej - XII miejsce, na koncie ma 5 punkty i bramki 5-6 (1-2-2). Dzisiejsze spotkanie wyjazdowe jest pierwszym starciem bezpośrednim wałbrzyszan z rezerwami z Zabrza. Natomiast jeśli chodzi o starcia z pierwszym zespołem, biało-niebiescy naprzeciw Górnika stawali już dwadzieścia razy, w dawnej II lidze (lata 1951- 1952 i 1954-1955) oraz I lidze (sezony od 1983/1984 do 1988/1989) - 4 wygrane Wałbrzycha, 9 wygranych Zabrza oraz 7 remisów.