Teraz Świebodzice

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Teraz Świebodzice

Biało-niebiescy bez problemów przeszli do dalszej walki w tegorocznym okręgowym Pucharze Polski

Po pokonaniu 2:1 w I rundzie PP LKS Gola Świdnicka, dziś wałbrzyscy piłkarze zmierzą się z kolejnym rywalem z niższej ligi, Gromem Witków. Grom, podobnie jak LKS Gola, na co dzień występuje w wałbrzyskiej lidze okręgowej i po siedmiu kolejkach zajmuje ostatnią lokatę, bez ani jednego punktu na koncie.

Jeśli Górnik wygra dzisiejszy mecz, w III rundzie czeka już za niego kolejny rywal, IV-ligowa Victoria Świebodzice. Victoria swój mecz pucharowy zagrała tydzień temu i pokonała na wyjeździe Górnika Boguszów-Gorce 1:0. Tydzień temu grał równiez Zdrój Jedlina, który u siebie pokonał Polonię-Stal 3:2.

Wałbrzyszanie wystawiają dziś silny skład: Jaroszewski, Rojek, Tobiasz, Surmaj, Morawski, Rytko, Brzeziński, Pierzga, Sobiesierski, G. Michalak, Woźniak.

Na ławce usiedli: Ziebro, Młodziński, Stec, Długokęcki.

Początek meczu dość spokojny, z lekką przewagę piłkarzy z Wałbrzycha. Grom próbował grać piłką i wypracowywać jakieś akcje, ale jak na razie nie stwarza zagrożenia pod wałbrzyską bramką. Górnik zaś przez całą pierwszą część meczu grał trochę na "luzie" i mimo widocznej przewagi oraz kilku dobrym sytuacjom strzeleckim, nie wykorzystał do tej pory ani jednej. W Witkowie do przerwy mamy remis 0:0.

Po przerwie nadal utrzymuje się widoczna przewaga wałbrzyszan, choć Grom próbował kilka razy szukać swoich okazji po kontrach. Boisko, na którym gramy nie jest zbyt dobre, więc Górnik stara się kontrolować grę, ale unikać jakiś groźniejszych starć, żeby nie złapać kontuzji. GOOOL !!! kwadrans do końca i Marcin Morawski strzałem z około 25m pokonuje bramkarza miejscowych. GOOOL !!! na sześć minut przed końcem wynik podwyższa Mateusz Sobiesierski. Górnik spokojnie i bez większych problemów dociągnął wynik do końca i ostatecznie pokonuje Grom 2:0, awansując do III rundy.

Natomiast Zdrój Jedlina w kolejnej rundzie zagra z AKS Strzegom, który dziś pokonał po rzutach karnych Karolinę Jaworzyna Śląska (w meczu 1:1, karne 4:3).

Bardzo dobra passa biało-niebieskich w okręgowym PP trwa nadal i oby tak pozostało do końca. W III rundzie Górnik zmierzy się z Victorią Świebodzice, z którą na tym samym etapie grał już rok temu i mecz zakończył się pewną wygraną wałbrzyszan 5:1. Teraz będziemy mogli sprawdzić jak bardzo przez rok zmieniła się forma obu zespołów. Mecz prawdopodobnie za tydzień - 5.10 - w Świebodzicach. Zanim jednak zagramy z Victorią, w niedzielę w Legnicy zmierzymy się z rezerwami Miedzi.