Nowe twarze w Górniku

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Nowe twarze w Górniku

Pewnie i skutecznie przygotowania rozpoczęli wałbrzyscy piłkarze

20 zawodników zebrał wałbrzyski klub na dzisiejszy mecz z IV-ligową Victorią Świebodzice.  W tej kadrze są wałbrzyscy juniorzy oraz piłkarze ze Świebodzic. W zespole gości nie ma już wałbrzyskich trenerów, a kilku zawodników chce odejść z tego klubu. Mecz odbywa się przy pięknej zimowej pogodzie i ogląda go kilkudziesięciu widzów.

Do przerwy mamy remis 1:1. Gol dla wałbrzyszan padł w dużym zamieszaniu pod bramką rywala. W kadrze Górnika nie ma dziś Grzegorza Michalak. Po godzinie gry wynik nadal bez zmian, choć Górnik cały czas ma przewagę i miał też kilka sytuacji strzeleckich. Aqua Zdrój postarał się o to, żeby boisko na dzisiejszy mecz było bardzo dobrze przygotowane, murawa jest całkowicie odśnieżania. Warto wspomnieć, że na bocznym boisku zostało zamontowane również nowe, mocniejsze oświetlenie.

Ostatecznie w pierwszym sparingu przed rundą wiosennną Górnik wygrywa z Victorią 3:1. Trafiania dla wałbrzyszan zaliczyli Rytko, Sobiesierski i Młodziński. Po przerwie w Górniku grała w większości młodzież, która również bardzo dobrze się zaprezentowała. Kolejny sprawdzian za tydzień w Trutnovie, z miejscowym SK. Rywal występuje w jednej z dywizji na czwartym poziomie rozgrywkowym, czyli podobnie jak wałbrzyszanie. Czesi zajmują jednak przedostatnie miejsce w grupowej tabeli.