Zabrakło goli

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Zabrakło goli

Ani nowi, ani starzy podopieczni trenera Bubnowicza nie znaleźli drogi do bramki

Po odwołaniu środowego meczu kontrolnego z byłym rywalem z III ligi, Lechią Dzierżoniów, drugim przedsezonowym przeciwnikiem Górnika jest dziś również IV-ligowiec, ale z grupy zachodniej - AKS Strzegom. AKS od około dwóch tygodni prowadzony jest przez poprzedniego trenera wałbrzyszan, a właściwie wałbrzyski duet - Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego. Jak nasz zespół zaprezentuje się w drugim meczu pod wodzą trenera Jaworskiego ? Czy Górnik pozwoli podopiecznym trenera Bubnowicza odebrać sobie wygraną ?

Biało-niebiescy spotkanie rozpoczęli w składzie: Jaroszewski, Krzymiński, Marcin Smoczyk, Kamil Zieliński, Michalak, Tobiasz, Rytko, Młodziński, Migalski, Sobiesierski, Słapek. Na ławce jest pięciu rezerwowych, w tym dwóch bramkarzy. Natomiast w zespole rywala od początku grają Morawski i Sadowski.

Spotkanie ogląda ponad 100 kibiców. Początek meczu nieco lepiej wypadł w wykonaniu Strzegomie, który przez pierwsze 10 minut starał się intensywnie szukać swojej okazji na strzał. Ani jedna akcja nie została jednak zakończona celnym strzałem na bramkę. Następnie gra obu zespołów wyrównała się, a w końcówce pierwszej odsłony meczu lekką przewagę wypracował sobie Górnik. Przed najlepszą szansą był Słapek, który jednak oddał nieczysty strzał z około 15m. Na tablicy wyników do przerwy 0:0.

Po przerwie w obu drużynach mamy zmiany, w AKS dwie, a w Górniku do gry wchodzi trzech juniorów, a boisko opuszcza m.in. Darek Michalak. Wałbrzyszanie zdecydowanie pewniej wchodzą w tą część gry i starają się cały czas utrzymywać przewagę na murawie. Strzegom natomiast nie gra już tak walecznie jak w pierwszej części meczu. Po 60 minutach gry nadal 0:0. Dobra postawa bramkarzy obu zespołów oraz nie do końca skuteczna gra piłkarzy z przodu, sprawiły, że drugi przedsezonowy sparing Górnika kończy się wynikiem 0:0.

W wałbrzyskich szeregach między słupkami zagrał oprócz Jaroszewskiego również Ziobro, a w polu pojawili się Radziewicz oraz - po wyleczeniu kontuzji - pierwszy raz od jesieni zeszłego roku Gawlik. W kadrze zabrakło dziś zaś Woźniaka, Bogacza i Deca, którzy nie mogli pojawić się na sparingu. Niespodzianką jest również brak Surmaja. Sebiastian przebywa obecnie na tygodniowych testach w I-ligowej Miedzi Legnica. Czyżby w nowym sezonie w legnickich szeregach miało grać dwóch wałbrzyszan?

Kolejny sprawidzian naszego zespołu w następną sobotę - 29.07 - już na bocznym boisku przy Ratuszowej, a rywalem będzie beniaminek IV ligi zachodniej Górnik Boguszów Gorce.