Odebrały SMS

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Odebrały SMS

Łódzki stadion po raz kolejny przynosi szczęście i punkty naszym akademiczkom

Wałbrzyszanki w bardzo dobrych humorach oraz tak jak planowały, kończą najdłuższą część sezonu z kompletem punktów (rok temu udało się jedynie urwać jeden punkt Czarnym). Po wymagającym i trudnym poprzednim tygodniu, w którym AZS PWSZ podejmował ścisłą czołówkę ekstraligi, spotkanie z piątym zespołem w tabeli, mimo, że mogło wydawać się łatwe - takie nie było. Wałbrzyszanki mecz w Łodzi rozpoczęły w większości drugą jedenastką, co jednak nie przeszkadzało im w dość szybkim otwarciu wyniku i utrzymaniu prowadzenia prawie do przerwy. W drugiej części nasz zespół również szybko chciał tym razem odzyskać prowadzenie, jednak kolejne próby nie przynosiły trafienie i dopiero bardzo skuteczne wykorzystanie zamieszanie pod łódzką przez Siwińską, pozwoliło "odzyskać" punkty. Teraz przed AZS PWSZ kolejne wymagające starcie, w sobotę w Łęcznej zawalczymy o finał PP z Górnikiem. A a za tydzień u siebie w grupie mistrzowskiej zagramy ponownie z SMS.

W pozostałych meczach: Czarni - Mitech 2:0, Olimpia - Wrocław 2:1, Czwórka - Biała Podlaska 2:1, Unifreeze - UJ 2:3, Górnik - Medyk 3:2.

Druga część spotkania przebiegała już na zdecydowanie bardziej wyrównanym poziomie. Oba zespoły szukały swoich okazji na akcje podbramkowe, niewiele jednak z tego wychodziło. W wałbrzyskich szeregach pomogły dopiero zmiany. A kiedy już ponownie udało się wyjść na prowadzenie, AZS PWSZ nie pozwolił odebrać sobie wywalczonej wygranej.

Kończy się II połowa. AZS PWSZ wygrywa z SMS 2:1.

88' - SMS w końcówce jeszcze próbuje szukać okazji na strzał

83' - wałbrzyszanki zaczynają już bronić wyniku

79' - żółta kartka dla AZS PWSZ

75' - kolejne dwie zmiany w Wałbrzychu; wchodzą Szewczuk i Dereń za Klepatską i Maciukiewicz

69' - SMS po stracie gola zaczyna coraz mocniej naciskać

64' - GOOOL !!! pojawienie się Joli szybko daje efekty; prowadzimy 2:1

59' - wynik nadal bez zmian; w międzyczasie do gry wchodzi Siwińska za Plutę

54' - pierwszy w dzisiejszym meczu rzut rożny dla AZS PWSZ i piłka zostaje wybita

48' - ponownie na murawie mamy wyrównaną grę obu zespołów

Zaczyna się II połowa. AZS PWSZ wychodzi bez zmian.

W pozostałych meczach do przerwy: Czarni - Mitech 2:0, Olimpia - Wrocław 1:1, Czwórka - Biała Podlaska 1:0, Unifreeze - UJ 1:3, Górnik - Medyk 2:1.

Po wyrównanym początku spotkania, w kolejnych minutach wałbrzyszanki zaczęły zyskiwać przewagę i dość szybko udało się wyjść na prowadzenie. Niestety, w dalszej części spotkania nasze piłkarki, mimo wielu prób, nie miały już zbyt wiele okazji na celne strzały. Miejmy nadzieję, że w drugiej części szybko uda się nadrobić stratę i wywalczyć komplet.

Kończy się I połowa. AZS PWSZ do przerwy remisuje z SMS 1:1.

45' - nie udało się utrzymać czystego konta; akcja gospodyń dośrodkowanie pod wałbrzyską bramkę i SMS zalicza trafienie do szatni; remis 1:1

38' - wałbrzyszanki starają się grać taktycznie i szukać kolejnych okazji na strzały; w dobrej sytuacji była Rędzia, jednak posłała piłkę nad bramką

33' - łodzianki jak na razie tylko raz zagroziły bramce AZS PWSZ; strzał jednak minął bramkę

27' - rzut rożny dla SMS; piłka po strzale mija jednak bramkę

21' - AZS PWSZ mając prowadzenie teraz będzie chciał grać z kontry

18' - wałbrzyszanki zaczynają zyskiwać lekką przewagę

11' - GOOOL !!! AZS PWSZ rusza z akcją, która zostaje przerwana faulem na naszej zawodniczce; Rędzia pewnym strzałem z rzutu wolnego pokonuje bramkarkę SMS; prowadzimy 1:0

7' - jak na razie bez sytuacji strzeleckich

2' - spokojny początek, rywalki na razie się "badają"

Zaczyna się I połowa.

Piłkarki wróciły już na boisko. Pierwszy gwizdek za chwilę.

Powoli końca dobiega przedmeczowa rozgrzewka.

Na ławce usiądą: Klimek, Siwińska, Mesjasz, Dereń, Zawadzka, Rozmus, Basiak.

Wałbrzyszanki wychodzą w składzie: Krajewska, Gradecka, Kędzierska, Rędzia, Pluta, Jędras, Ratajczak, Klepatska, Szewczuk, Maciukiewicz, Kowalczyk.

Trener Jasiński w meczu z SMS postanowił wystawić w dużej mierze zawodniczki rezerwowe. Podstawowy skład szykuje się już na sobotnie pucharowe spotkanie w Łęcznej.

AZS PWSZ do Łodzi wyjechał dzisiaj z samego rana i obecnie rozgrzewają się już na stadionie.

Wałbrzyskie akademiczki nie zwalniają tempa i po zeszłotygodniowym podwójnym graniu, również obecny piłkarski tydzień rozpoczynają już w środę. Tym razem jednak przed AZS PWSZ zmagania ligowo-pucharowe. W weekend nasze piłkarki wybierają się do Łęcznej na półfinał Pucharu Polski. Zanim jednak po raz drugi na przestrzeni tygodnia zmierzymy się z liderkami, już dziś w Łodzi o ostatnie ligowe punkty w tegorocznej rundzie zasadniczej zawalczymy z sąsiadem z tabeli SMS. Drużyny obecnie dzieli sześć oczek i już wiadomo, że przed spotkaniami grupy mistrzowskiej obie położenia nie zmienią. W dotychczasowych czterech meczach lepiej poradziły sobie wałbrzyszanki, wygrywając trzy - w tym oba w Łodzi - oraz jedno remisując. Czy po raz trzeci uda się wyjechać z Łodzi z kompletem ? Czy AZS PWSZ zapisze na koncie dwunaste zwycięstwo ? Odpowiedzi już od 16.

Po 21 kolejkach, AZS PWSZ cały czas pozostaje tuż pod podium - IV pozycja, na koncie ma 40 punktów i bramki 54-25 (11-7-3). SMS jest tylko oczko niżej - V miejsce, na koncie ma 34 punkty i bramki 38-26 (10-4-7). Dzisiejsze spotkanie w Łodzi jest piątym starciem bezpośrednim drużyn na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów. W sierpniu 2016 w Łodzi na inaugurację AZS PWSZ wygrał z SMS 3:2, w listopadzie 2016 w Wałbrzychu padł remis 1:1, a w meczu grupy mistrzowskiej - ponownie w Łodzi - wałbrzyszanki wygrały 1:0 i wywalczyły brązowy medal. Natomiast w obecnym sezonie jesienią na Ratuszowej wałbrzyskie piłkarki pokonały łodzianki 2:0.