Żubry nas zadeptały

Strona Główna » Siatkówka » News » Żubry nas zadeptały

Spokojne utrzymanie wałbrzyszan powoli zaczyna być już tylko teorią

Po zaledwie dwóch lepszych meczach, które miały być początkiem dobrej passy wałbrzyskich siatkarzy, w mijającym tygodniu sytuacja wróciła do wcześniejszego kształtu. Miało być nadrabianie punktów do ósemki i przedłużanie szans na miejsce w fazie play off, a jak na razie gra o utrzymanie w lidze staje się coraz bardziej prawdopodobna. Victoria PWSZ nawet jeśli zaczyna grać dobrze i wypracowuje sobie kilkupunktową przewagę nad rywalem, po krótkim czasie traci ją w całości i musi zaczynać gonić wynik. Taka właśnie sytuacja wydarzyła się w secie otwarcia, który wałbrzyszanie spokojnie mogli wygrać, ale ... po kilku błędach oddali 5-punktowe prowadzenie i mimo gry na przewagi, nie obronili seta. Później było już gorzej i mimo wyrównanych początków setów, rywal zdołał bez problemów utrzymywać prowadzenie. W kolejnych meczach również trudno będzie wywalczyć punkty, jednak trzeba będzie szukać ich za wszelką cenę. W obecnej sytuacji nawet o dziewiąte miejsce (dające lepsze położenie przed meczami play out) trzeba będzie mocno się postarać. Za tydzień wałbrzyszanie wybierają się do lidera z Suwałk.

W pozostałych meczach: Norwid - Sanok 0:3, AGH - Warta 1:3, Siedlce - Krispol 3:1, Stal - Ślepsk 2:3.

Gra wałbrzyszan niewiele zmieniła się od środowego spotkania wyjazdowego. Dziś podobnie jak w Sanoku, Victoria PWSZ starała się walczyć - szczególnie w końcówkach setów, ale na staraniach się kończyło lub nie starczało czasu na nadrobienie punktów. Dodatkowo ponownie można było na parkiecie momentami oglądać dużo błędów naszych siatkarzy czy to w bloku czy ataku.

Tym razem przy pierwszym meczbolu, przegrywamy III set 22:25. W całym meczu 3:0 dla Hajnówki.

Jeszcze próbujemy się ratować, jednak gościom brakuje już tylko dwa punkty do zakończenia meczu.

Wałbrzyszanie cały czas mają 1-2 punkty straty, obecnie przegrywamy 18:20.

17:15 dla Hajnówki.

Gospodarze nadal nie potrafią dogonić rywala.

Rozpoczyna się gra punkt za punkt.

Goście szybko odzyskują kontrolę nad wynikiem, prowadzą 11:10.

Niedługo udaje się prowadzić, SKS dogrywa na remis 5:5.

Victoria set zaczyna nieco lepiej niż wcześniej, prowadzimy jednym punktem.

Patrząc na dzisiejszy mecz, zanosi się dziś na gorszy rezultat niż w październiku, kiedy to przegraliśmy 1:3.

W końcówce ponownie rozpoczynamy pogoń i znowu niewiele to daje... Przegrywamy II set 21:25. W setach 2:0 dla SKS.

Do końca seta coraz bliżej - 22:17 dla Hajnówki.

Utrzymuje się kilkupunktowa przewaga gości.

Victoria bierze drugi czas. Po chwili odrabiamy 2 punkty - 12:17.

Przerwa nie pomaga, przegrywamy 7:14. Czyżby powtórka z trzeciej partii w Sanoku ?

Na parkiecie pojawia się Zieliński, który do tej pory nie dostał jeszcze szansy gry w podstawowym składzie.

10:7 dla SKS. O czas prosi trener Michalczyk.

Goście wychodzą na 2-punktowe prowadzenie.

Gra jak na razie podobna jak w secie otwarcia. Obecnie 4:4.

W hali AZ trwa mecz siatkarzy, a przed obiektem powoli zbiera się policja. Na mecz derbowy koszykarzy z Wrocławia ma przyjechać autokar kibiców.

Mimo wyrównanej końcówki, nie udaje się odwrócić wyniku. Przegrywamy na własne życzenie I set 25:27.

Wałbrzyszanie nie poddają się i nadal gonią wynik. Przegrywamy 24:25.

Hajnówka prowadzi 19:18.

Zaczynają się błędy naszego zespołu i tracimy przewagę.

Utrzymujemy 3-4 punkty przewagi - 17:13.

Wałbrzyszanie zaczynają powiększać przewagę.

Victoria odskakuje na 12:10.

9:8 dla Hajnówki i po chwili 10:10.

Gramy punkt za punkt. Obecnie 8:8.

Początek meczu wyrównany.

Dzisiejszy mecz to ostatnia szansa wałbrzyszan na punkty. W kolejnym meczu Victoria PWSZ wybiera się do lidera.

Na trybunach około 300 widzów.

Kończy się przedmeczowa rozgrzewka. Za chwilę prezentacja zawodników obu drużyn.

Wałbrzyszanie na dzisiejszy mecz wychodzą w najsilniejszym składzie: Schamlewski, Napiórkowski, Pietkiewicz, Siwicki, Durski, Hukel, Obrębski (L).

Na parkiecie trwa przedmeczowa rozgrzewka obu zespołów, a na trybunach pojawiają się kibice.

Dziś w hali AZ podwójne ligowe emocje. Najpierw Victoria PWSZ zawalczy o ważne punkty z Hajnówką, a o godzinie 20 koszykarze Górnika Trans.eu w spotkaniu derbowym podejmą wrocławski Śląsk.

Hajnówka w okolicach Wałbrzycha jest już od kilku dni. W czwartek grała w Nysie mecz ze Stalą, a wczoraj zameldowała się już w kompleksie Aqua Zdrój, gdzie odbyła też trening.

Środek trwającego nadal tygodnia niezbyt udał się wałbrzyskim siatkarzom, którzy mimo walki na parkiecie, z Sanoka wrócili z pustymi rękami. Dziś Victoria PWSZ wraca do hali Aqua Zdrój i chce spróbować nadrobić pogubione punkty i przedłużyć jeszcze nieco swoje szanse na wejście do "8". Obecnie do bezpiecznej strefy tracimy 7 punktów, a przed nami dość mocni rywale - w tym lider i wicelider - więc trudno będzie zdobywać punkty. Drugim w tym tygodniu meczem wałbrzyszanie zakończą rozpoczętą po nowym roku serię trzech kolejnych spotkań z beniaminkami. Po Norwidzie i Sanoku, przyszedł czas na Hajnówkę, która w tabeli jest na szóstej lokacie. Czy wałbrzyszanie wywalczą trzecią wygraną w sezonie ? Czy Victorii PWSZ uda się przedłużyć szansę na grę w play off ? Odpowiedzi już od 16.

Po 16 kolejkach, Victoria PWSZ utrzymała zajmowaną lokatę - X pozycja, na koncie ma 10 punktów i sety 20:39 (2-12). Hajnówka jest cztery lokaty wyżej - VI miejsce, z 19 punktami na koncie i setami 29:36 (5-10). Dzisiejszy mecz w hali Aqua Zdrój jest dopiero drugim spotkaniem bezpośrednim w historii obu klubów. Pierwsze, rozgrywane jesienią w Hajnówce, zakończyło się wygraną SKS 3:1. Hajnówka, podobnie jak dwaj poprzedni tegoroczni rywale Victorii PWSZ, jest I-ligowym beniaminkiem, który w turnieju finałowym zajął drugie miejsce. Wcześniej zespół występował przez kilka sezonów w II-ligowej grupie czwartej oraz trzeciej.