Ostatnia zadecyduje

Strona Główna » Siatkówka » News » Ostatnia zadecyduje

Wałbrzyski lider skutecznie pilnuje dostępu do szczytu

Ósmy weekend z II-ligowymi siatkarskimi zmaganiami dobiegł końca, a co za tym idzie już tylko krok - przynajmniej trzy wygrane sety - dzielą dziesięć drużyn z grupy czwartej od dotarcia do połowy rundy zasadniczej sezonu 2018/2019. Choć półmetek ten będzie jedynie symboliczny, bo już tydzień później ruszają spotkania rewanżowe. Przedostatni weekend zakończył się podobnie jak poprzedni - wygranymi za komplet punktów, w większości bez straty setów. Bardzo równy okazał się mecz w Nowej Soli, gdzie Astra pokonała Olavię 3:0, we wszystkich setach wygrywając do 19. W Żaganiu Bielawianka przegrała z Sobieskim 0:3. Trzecim spotkaniem do zera było starcie w Głuchołazach, lider AQZ bez problemów wygrał z Juve. Chrobry zaś w meczu z BTS przed własną publicznością powtórzył zeszłotygodniowy wynik wałbrzyszan (również graliśmy z Bolesławcem) 3:1, przegrywając trzeci set. Natomiast w niedzielnym meczu w Legnicy Ikar nie dał rady wiceliderowi i przegrał z MUKS 1:3.

Ponad godzina gry, po trzy w miarę szybkie sety i pewne wygrane z zerem po stronie strat - tak wyglądały wczorajsze domowo-wyjazdowe spotkania wałbrzyskich siatkarzy i siatkarek. Mecze rozpoczęły się o tej samej porze, ale jako pierwszy z kompletu punktów i pokonania liderek z Milicza cieszył się Chełmiec Wodociągi, który obecnie zajmuje szczyt dolnośląskiej III ligi. AQZ dołączył kilka chwil później, w równie dobrym stylu. Po zeszłotygodniowych prawie ekspresowych setach w Bolesławcu, wczorajsze spotkanie po prawie sześciu latach z Juve okazało się nieco dłuższe i bardziej wymagające. Jednak wałbrzyszanie tym razem nie dali się podejść rywalowi i skutecznie do końca pilnowali czystego konta. Warto wspomnieć, że AQZ zrobił to, co Victorii PWSZ nie udało się przez siedem meczów bezpośrednich z siatkarzami z Głuchołaz - wygrał za komplet punktów. Teraz miejmy nadzieję, że II-ligowy lider utrzyma skuteczną grę i dobrą passę na dłużej, a za tydzień weźmie przykład ze swoich III-ligowych koleżanek i bez problemów oraz straty seta pokona na wyjeździe wicelidera Ziemię Milicką.

Po 8. kolejce, Aqua Zdrój pozostało na fotelu lidera - I pozycja, z 21 punktami na koncie i setami 22:6. Na szczycie tabeli AQZ - 21 punktów, za nim MUKS - 20 punktów, a niżej Chrobry - 17 punktów.