Emocjonująca wizyta

Strona Główna » Siatkówka » News » Emocjonująca wizyta

Wałbrzyszanki również poza domem startują bez problemów

Niezwykle emocjonującą oraz zaciętą wyjazdową inaugurację zalicza wałbrzyski beniaminek II ligi kobiecej. Chełmiec Wodociągi jedynie w secie otwarcia miał małe problemy, jednak ani na moment nie odpuszczał walki i do samego końca "bił się" na przewagi. Niestety, pierwsza partia padła łupem Silesii Volley. Na szczęście wałbrzyszanki szybko pozbierały się po stracie i już w kolejnym secie ostro ruszyły do przodu, nie pozwalając rywalkom podejść zbyt blisko. Raz złapany dobry rytm gry sprawił, że nasz zespół bez większych problemów przeszedł przez kolejne trzy sety - w każdym z nich tracąc coraz mniej punktów - i zaliczył drugą z rzędu wygraną za komplet. Za tydzień Chełmiec Wodociągi wraca do Hali Wałbrzyskich Mistrzów i w drugim meczu przed własną publicznością podejmie Sobieskiego Oława.

W pozostałych meczach: Jedynka - SMS II 3:0, Sobieski - Sokół 3:1, Polonia - MKS II 1:3.

Przy pierwszym meczbolu wałbrzyskie siatkarki kończą spotkanie. Wygrywamy IV set 25:14. W całym meczu 3:1 dla Chełmca.

Tego meczu już nie przegramy - 23:13.

10-punktowe prowadzenie Chełmca - 21:11.

Gospodynie nie poddają się i nadrabiają 2 punkty - 10:17.

Przewaga Wałbrzycha wzrasta i prowadzimy 14:5.

11:3 dla Chełmca.

Silesia próbuje gonić, jednak przewaga gości rośnie.

Wałbrzyszanki zaczynają od 3:0.

Szybki koniec seta przy pierwszym setbolu. Wygrywamy III set 25:16. W setach 2:1 dla Chełmca.

Setbol dla gości przy stanie 24:16.

Na tablicy wyników już 18:10 dla Wałbrzycha.

Chełmiec zaczyna uciekać, 12:6.

2-3 punktowa przewaga gości utrzymuje się.

Obecnie na tablicy wyników 8:5 dla Chełmca.

Wałbrzyszanki odskakują na 1-2 punkty.

Wyrównany początek seta.

Dopiero przy trzecim setbolu kończymy tą partię. Wygrywamy II set 25:20. W setach 1:1.

24:18 dla gości i mamy setbola.

Wałbrzyszanki utrzymują 3-punktowe prowadzenie - 21:18.

Z 16:16 Chełmiec wychodzi na 19:17.

Zaczynamy serię remisów - 12:12 i 14:14.

Gra ponownie punkt za punkt i 10:9 prowadzi Silesia.

8:7 dla Wałbrzycha.

Drugi set zaczynamy od kilkupunktowego prowadzenia.

Bronimy trzy setbole, ale i tak nie udaje się odwrócić wyniku. Przegrywamy I set 29:31.

Ten set potrwa chyba nieco dłużej - 24:24.

Gra punkt za punkt i 19:19.

Głośny doping wałbrzyskich kibiców.

Wałbrzyszanki wychodzą na 13:11.

Gra punkt za punkt, Silesia odskakuje na 9:7. Po chwili 11:11.

Gospodynie wychodzą na 4:3, a po chwili Chełmiec odwraca na 5:4.

Na początek meczu mamy remis 1:1.

Trwa prezentacja obu zespołów.

Wałbrzyszanki zaczynają w składzie: Łuszyńska, Gezella, Olczyk, Judyta Rzeczycka, Małodobra, Sobolewska, Bojko (L), Pawelska (L).

Na parkiecie hali w Mysłowicach trwa przedmeczowa rozgrzewka.

Udana inauguracja sezonu na nowym szczeblu ligowym oraz wygrane derby ze Świdnicą zapewne podbudowały wałbrzyskiego beniaminka przed kolejnymi spotkaniami na II-ligowych parkietach. Po zatrzymaniu trzech oczek w Hali Wałbrzyskich Mistrzów, teraz czas na wywalczenie kompletu punktów poza domem. Pierwszym wyjazdowym rywalem Chełmca Wodociągi jest obecnie siódma w tabeli Silesia Volley, która na trzecim szczeblu gra już czwarty rok. Czy uda się utrzymać passę wygranych ? Czy nasze siatkarki zapiszą na koncie drugi komplet ? Odpowiedzi już od 16.

Po 2 kolejkach Chełmiec Wodociągi znalazł się tuż za pierwszą "3" - IV pozycja, z 3 punktami na koncie i setami 3:1 (1-0). Silesia Volley jest trzy oczka niżej - VII miejsce, z 1 punktem na koncie i setami 2:6 (0-2). Dla obu klubów dzisiejsze spotkanie w Mysłowicach będzie pierwszym starciem bezpośrednim w historii. Silesia Volley do sezonu 15/16 włącznie rywalizowała na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet.