Dolnośląski komplet

Strona Główna » Siatkówka » News » Dolnośląski komplet

Rachunki za styczeń wyrównane

Trzynastka okazała się szczęśliwa dla wałbrzyskich siatkarzy, którzy pierwszą połowę tegorocznej rundy zasadniczej kończą tuż za ścisłą czołówką. Jednak derbowa wygrana w Legnicy nie przyszła łatwo. Ikar od pierwszych minut starał się prowadzić wyrównaną grę, a jak tylko udało się wyjść na prowadzenie, szybko powiększył przewagę i skutecznie otworzył wynik spotkania. Najbardziej wymagająca okazała się jednak druga partia, która właściwie przez cały czas toczyła się punkt za punkt. Bardzo zacięta walka na przewagi w samej końcówce i doprowadzenie do remisu w setach, zmobilizowały jednak wałbrzyszan, którzy w kolejnym secie gładko zapewnili sobie pierwszy punkt. W ostatniej partii gospodarze ponownie ruszyli do wyrównanej walki, jednak tym razem Chełmcowi w odpowiednim momencie udało się odwrócić wynik na swoją korzyść i zamknąć mecz za komplet. Tym samym KPS wszystkie cztery mecze z dolnośląskimi rywalami w pierwszej rundzie kończy za trzy punkty. Teraz bardzo szybka regeneracja, bo już... pojutrze (piątek) wałbrzyszanie w Jelczu Laskowicach rozpoczynają zmagania w rundzie rewanżowej.

W pozostałych meczach: Hetman - Eco Team AZS 2:3, AZS - MUKS 3:1, Legion - Wieluń 0:3, Volley - Bielawianka 1:3.

Chełmiec skutecznie zdobywa brakujące punkty. W ostatniej akcji piłka przelatuje po taśmie i pewnie ląduje na parkiecie. Wygrywamy IV set 25:20. W całym meczu 3:1 dla Wałbrzycha.

Tego już nie możemy zepsuć... 22:20 dla Wałbrzycha.

Wychodzimy na 20:19.

Ponownie nikt nie odpuszcza walki do końca, nadal trwa seria remisów - 18:18. Po chwili czas dla Legnicy.

Cały czas gra punkt za punkt i seria remisów, obecnie 15:15.

Dogrywamy na 10:11 i 11:12.

Utrzymuje się 2-3 punktowe prowadzenie gospodarzy, obecnie 9:6 i 10:8.

Legnica odskakuje na 8:5. Czas dla wałbrzyskich trenerów.

Dogrywamy na remis 4:4.

Gra punkt za punkt, 2:1 i 3:2 dla Ikara.

Tym razem wałbrzyszanie nie przedłużają końcówki i skutecznie zamykają seta przy pierwszym setbolu. Wygrywamy III set 25:13. W setach 2:1 dla Wałbrzycha.

Już tylko trzy oczka dzielą KPS od końca seta - 22:12. Kolejna akcja i as serwisowy Trzeciaka.

Na tablicy wyników 20:11 dla gości.

Skuteczna gra Szczygielskiego. Po przerwie prowadzimy 17:10.

Uciekamy na 7 punktów - 16:9. Czas dla Legnicy.

Skuteczna gra Chełmca i zaczynamy powiększać przewagę.

As serwisowy Nackowskiego i 11:7.

Ikar próbuje gonić, jednak utrzymujemy wypracowaną przewagę - 9:5.

Dereń na zagrywce i Chełmiec odsuwa się na 7:3.

Na początek 4:0 dla gości z Wałbrzycha. Gospodarze szybko dogrywają na 3:4.

Długa wymiana piłek i dopiero za czwartym setbolem udaje się skutecznie zakończyć drugą partię. Wygrywamy II set 27:25. W setach 1:1.

Gospodarze dwa razy trafiają w aut i mamy setbola. Po chwili kolejny remis - 24:24 - i II czas dla Wałbrzycha.

Robi się nerwowo... remis 22:22 i czas dla wałbrzyszan.

Kolejny punkt na koncie Chełmca i II czas dla Legnicy. Po przerwie gospodarze nadrabiają na 20:21.

Skutecznie Trzeciak i na tablicy wyników 20:18 dla Wałbrzycha.

Utrzymujemy 2-punktowy dystans - 19:17.

Odsuwamy się na dwa oczka, 17:15 dla Chełmca. Czas dla Ikara.

Zespoły nie odpuszczają ani na moment i nadal mamy bardzo wyrównaną grę.

Wychodzimy na 13:12. Po chwili kolejny remis.

Na tablicy wyników cały czas remis, 11:11.

Cały czas gra punkt za punkt - 8:8.

Wyrównany początek drugiego seta, obecnie 4:4.

Bronimy dwa setbole, następnie Legnica bierze czas. Po przerwie gospodarze skutecznie kończą. Przegrywamy I set 18:25.

Tego seta już nie uratujemy, Ikar prowadzi 23:16.

Przewaga gospodarzy wzrasta do 20:15. II czas dla KPS.

Do gry wchodzą Laskowski i Trzeciak. Przegrywamy 14:18.

Przegrywamy 13:16 i o czas proszą trenerzy Kurzawiński i Ignaczak.

Gospodarze odsuwają się na 2 punkty - 12:10 i 14:12.

Rozpoczynamy grę na remis - 7:7 i 10:10.

Ikar nadrabia serią punkty i zbliża się na 5:6.

Chełmiec skutecznie utrzymuje przewagę, obecnie 5:1.

Zaczynamy od 2:0.

Siatkarze już po rozgrzewce. Obecnie trwa prezentacja zespołów.

Wałbrzyszanie grają w składzie: Michalski, Sypko, Nackowski, Dereń, Szczygielski, Sławnikowski, Stawiany (L).

W hali trwa przedmeczowa rozgrzewka. Na trybunach zaczynają zbierać się kibice.

Zeszłotygodniowe zakończenie pierwszej rundy w hali dawnego OSiRu przyniosło wałbrzyskim siatkarzom szósty komplet punktów, teraz czas dorzucić siódmy i skutecznie zamknąć tą część sezonu. Na półmetku zmagań Chełmca czekają dwa spotkania derbowe. Dzisiaj nasi siatkarze udali się do Legnicy, gdzie w styczniu tego roku, mimo zaciętej walki do końca, nie zdołali ugrać ani jednego seta. Jest więc co odrabiać. W obecnym sezonie Chełmiec wygrał wszystkie dotychczasowe dolnośląskie starcia. Czy teraz będzie podobnie ? Czy wałbrzyszanie zakończą rundę z kompletem derbowych punktów ? Odpowiedzi już od 19.