Skutecznie zamknęli

Strona Główna » Koszykówka » News » Skutecznie zamknęli

Tym razem wałbrzyszanie nie dali się zaskoczyć w AZ

Zwycięska passa biało-niebieskich utrzymana i nadal pozostają w czołówce I ligi. Po bardzo udanych środowych derbach w Kłodzku, w dzisiejszym meczu nie mogło być gorzej. Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie po myśli wałbrzyszan. Górnik Trans.eu szybko wyszedł na prowadzenie i skutecznie powiększał przewagę nad Biofarmem. Również druga kwarta toczyła się pod kontrolą gospodarzy. Wypracowane 16-punktowe prowadzenie pozwoliło naszym koszykarzom spokojnie zejść na przerwę. Po niej zaś do odrabiania strat szybko ruszył Poznań i zmniejszył dystans o połowę. To jednak nie podcięło skrzydeł wałbrzyszanom, którzy po serii strat i niecelnych rzutów, ponownie uciekli na ponad 10 punktów. W ostatniej kwarcie Biofarm nadal naciskał, jednak dopiero w samej końcówce zdołał zbliżyć się do wałbrzyszan. Za tydzień Górnik Trans.eu wybiera się do Łowicza.

W ostatnim meczu Znicz - Kotwica 66:87.

Dla Wałbrzycha punktowali: Jakóbczyk 16, Kulka 16, Cechniak 11 (double double; 11 zbiórek), Zywert 7, Wróbel 7, Pieloch 4, Koperski 3, Durski 2, Ratajczak 2, Glapiński 0, Podejko 0.

W końcówce kolejne punkty trafiają już tylko na konto koszykarzy z Poznania. Wałbrzyszanie przegrywają IV kwartę 11:15. W całym spotkaniu Górnik pokonuje Biofarm różnicą 9 punktów - 68:59.

Ratajczak pudłuje za "3". 68:55 i minuta do końca.

Oba zespoły nie unikają błędów oraz strat. Faulowany Kulka wykorzystuje jeden rzut wolny i 66:52.

Rozpoczynamy ostatnie 5 minut regulaminowego czasu, na tablicy wyników 62:50 dla Wałbrzycha.

W czwartej kwarcie 4:1 dla gospodarzy.

Górnik stara się bronić prowadzenia, po 2 minutach 59:45.

Udaje się utrzymać odzyskany dystans. W III kwarcie wałbrzyszanie przegrywają 14:17. Po trzech 57:44 dla Górnika.

Kolejne punkty dorzucają Wróbel i Koperski, 55:42 dla Wałbrzycha.

Serię strat i niecelnych rzutów przerywa trafienie za "3" Jakóbczyk - 50:42.

Biofarm nadrabia kolejne punkty i strata do gospodarzy wynosi już tylko 7 punktów - 40:47.

Po 2 punkty zdobywają Jakóbczyk i Kulka - 47:35 dla Górnika.

Po przerwie lepiej zaczynają goście, którzy szybko odrabiają 6 punktów i przegrywają 33:43.

Jak na razie najwięcej punktów dla Wałbrzycha zdobyli Kulka (13) oraz Cechniak i Jakóbczyk (po 8).

Ostatnie minuty przed przerwą to błędy i straty zawodników obu zespołów. Wałbrzyszanie wygrywają II kwartę 18:14. Do przerwy Górnik prowadzi z Biofarmem różnicą 16 punktów - 43:27.

Na tablicy wyników 40:25 dla gospodarzy i 3 minuty do przerwy.

Do gry wchodzi Ratajczak i chwilę później trafia za "2", 34:19 dla Górnika.

Górnik cały czas utrzymuje ponad 10-punktową przewagę - 31:18.

Seria strat i niecelnych rzutów po stronie wałbrzyszan. Pieloch dwa razy pudłuje za "3".

Z ławki do gry w wałbrzyskich szeregach weszli już Koperski, Wróbel, Glapiński i Pieloch. Kwartę zaczynamy od 4:0.

W końcówce jeszcze trafiają oba zespoły, w Górniku za "3" Wróbel. Wałbrzyszanie wygrywają I kwartę 25:13.

Poznań nadrabia 4 punkty i obecnie prowadzimy 22:10.

Wałbrzyszanie bez problemów utrzymują 16-punktowe prowadzenie - 20:4.

Prawie 6 minut gry za nami i na tablicy wyników 16:4 dla gospodarzy. 6 punktów z rzędu rzuca Cechniak.

Dobry początek meczu w wykonaniu Kulki, dorzuca kolejne 5 punktów i Górnik wychodzi na 10:4.

Spotkanie Wałbrzych rozpoczyna od prowadzenia 4:2. Po 2 punkty rzucają Kulka i Durski.

Dwaj główni rywale wałbrzyszan - Czarni i Sokół - wygrali wczoraj swoje mecze, Górnik Trans.eu musi więc dzisiaj zrobić to samo, żeby zatrzymać miejsce w pierwszej "3".

Wałbrzyszanie wychodzą w składzie: Cechniak, Durski, Zywert, Jakóbczyk, Kulka.

W sobotnich meczach: Sokół - AZS 102:75, Polfarmex - Zetkama 102:67, GKS - Miasto Szkła 62:69, Czarni - Pogoń 76:74, Polonia - Księżak 88:75.

Świetna passa wałbrzyskiego I-ligowca trwa w najlepsze. Po środowych, pierwszych w tym sezonie dolnośląskich derbach w Kłodzku oraz trzeciej wygranej z rzędu, Górnik Trans.eu znalazł się tuż za liderem ze Słupska. Teraz wałbrzyszanie chcąc utrzymać się na podium muszą przed własną publicznością pokonać siódmy zespół poprzedniego sezonu, Biofarm. Jak pamiętamy z zeszłego roku, szczególnie pechowy dla Górnika Trans.eu okazał się grudniowy mecz w hali Aqua Zdrój, który nasz zespół przegrał... 2 sekundy przed końcem. Czy po roku uda się pokonać Biofarm ? Czy wałbrzyszanie wygrają po raz czwarty ? Odpowiedzi już od 16.30.

Po 4 kolejkach Górnik Trans.eu wskoczył do ścisłej czołówki - II pozycja, z 6 punktami na koncie (3-0). Biofarm znajduje się poza "10" - XI miejsce, z 5 punktami na koncie (1-3). Dla obu klubów dzisiejszy mecz w hali AZ jest już którymś z kolei starciem bezpośrednim w historii. W dotychczasowych meczach na trzech najwyższych szczeblach Górnik Trans.eu wygrał 7 razy, a Biofarm 5 razy. W poprzednim sezonie nasi koszykarze dwukrotnie przegrali - u siebie 70:72, a na wyjeździe 55:79.