Wałbrzyszanki wtopiły

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Wałbrzyszanki wtopiły

Ogromną niespodziankę sprawiły wałbrzyskie piłkarki na Stadionie 1000-lecia

To miało być proste spotkanie i łatwe punkty, a skończyło się gorzej niż rok temu w Szczecinie. Olimpii wałbrzyszanki zapewniły zaledwie pierwszy punkt, a Sztormowi oddały wszystko, co było do wywalczenia. Na szczęście przykra środowa wpadka nie kosztowała naszych piłkarek opuszczenia pierwszej "3", a wszystko za sprawą remisu Sosnowca, który teraz ma tylko dwa punkty mniej od wałbrzyszanek. AZS PWSZ mimo, że nie zagrał dziś złego spotkania i miał kilka naprawdę dobrych sytuacji strzeleckich, nie zdołał pokazać tego co w poprzednim meczu. Wałbrzyszanki chyba zbyt pewne wygranej podeszły do spotkania i nieco zlekceważyły rywalki, które przecież poprzednie sześć starć ligowych przegrały. Przekonanie to dość szybko się zemściło i trzeba było gonić wynik, co niestety tym razem okazało się próbą nieudaną. Teraz nie pozostaje nic innego, jak w kolejnych spotkaniach zdobyć komplety punktów. Szczególnie, że mecz z liderkami zbliża się wielkimi krokami... Pierwsza okazja już za trzy dni w kolejnym akademickim starciu, tym razem we Wrocławiu.

W innych meczach: Czarni - Gosirki 0:0, Górnik - Biała Podlaska 2:0, Mitech - UJ 1:0, SMS - Medyk 1:7.

Po przerwie wydawało się, że wałbrzyskie piłkarki złapały nieco wiatru w żagle i szybko uda im się nadrobić stratę. Potwierdzeniem tego była bramka kontaktowa oraz widoczna przewaga na murawie. Niestety, mimo kolejnych prób strzałów, AZS PWSZ nie potrafił po raz drugi umieścić piłki między słupkami. Sztorm zaś ponownie zdołał zaskoczyć wałbrzyszanki i podwyższyć prowadzenie.

Kończy się II połowa. AZS PWSZ przegrywa ze Sztormem 1:3.

90'+3' - w końcówce jeszcze zmiana w Gdańsku

90'+1' - rzut wolny dla AZS PWSZ, strzał Rędzi leci prosto w ręce bramkarki

Sędzia dolicza 4 minuty.

86' - zmiana w AZS PWSZ za Dereń wchodzi Smagur

84' - groźna akcja Gdańska i niedokładne podanie pod bramką; kontra Wałbrzycha i Rędzia posyła piłkę nad poprzeczką

81' - żółtą kartkę za opóźnianie gry ogląda bramkarka Sztormu

79' - dwa rzuty wolne dla gospodyń; pierwszy bramkarka łapie, przy drugim piłka leci obok słupka

76' - pada kolejna bramka dla Sztormu, ale wcześniej sędzia odgwizdała spalonego; w międzyczasie czwarta kartka dla gości

72' - pierwsza zmiana w Sztormie; okazja dla AZS PWSZ i Maciukiewicz źle przyjmuje piłkę

Przy ostatniej akcji Daria była bez szans na obronę...

68' - Kowalczyk dostaje piłkę, mija wałbrzyskie obrończynie i mocnym strzałem pokonuje Antończyk; przegrywamy 1:3

62' - Ratajczak podaje do Maciukiewicz, jednak Oliwia była źle ustawiona i nie wcelowała do bramki

Na Ratuszowej zrobiło się strasznie zimno. Mecz z trybun ogląda około 150 widzów.

60' - GOOOL !!! Rędzia dostaje piłkę w środkowej strefie, mija cztery zawodniczki i posyła piłkę na długi słupek; przegrywamy 1:2

57' - AZS PWSZ coraz bardziej atakuje bramkę rywalek, ale jak na razie bez stuprocentowej sytuacji

53' - siódmy już rożny dla Gdańska; Antończyk piąstkuje, piłka trafia na głowę zawodniczki gości i strzał w poprzeczkę

52' - Sztorm gra dość ostro i obejrzał już trzy żółte kartki

48' - strzał Maciukiewicz zza pola karnego i prosto w bramkarkę.

Zaczyna się II połowa. W AZS PWSZ jedna zmiana, za Jędras wchodzi Jaworek.

W innych meczach do przerwy: Czarni - Gosirki 0:0, Górnik - Biała Podlaska 1:0, Mitech - UJ 1:0, SMS - Medyk 1:3.

Nie tak miała wyglądać pierwsza część meczu w wykonaniu wałbrzyskich piłkarek. Mimo, że AZS PWSZ momentami miał widoczną przewagę na murawie oraz kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, nie zdołał ani jednej zamienić na celne trafienie. Natomiast Sztorm, jak tylko ma możliwość, stara się atakować wałbrzyską bramkę. Miejmy nadzieję, że po przerwie wałbrzyszanki odrobią stratę i wywalcza komplet w tym meczu.

Kończy się I połowa. AZS PWSZ do przerwy przegrywa ze Sztormem 0:2.

44' - jeszcze próbuje strzelać Rędzia, ale niecelnie; po chwili akcja Sztormu i Antończyk faulowana

43' - Bezdziecka złapana na spalonym

41' - dwa rzuty rożne dla Sztormu i wybijamy piłkę

38' - AZS PWSZ miał szansę na bramkę kontaktową, jednak strzał wpadł prosto w ręce bramkarki z Gdańska

36' - rzut wolny dla Sztormu z lewej strony, piłka spada na głowę zawodniczki gości i po chwili ląduje w wałbrzyskiej bramce; przegrywamy 0:2

33' - chwila przerwy w grze, bo zawodniczka gości wypadła poza boisko

30' - dobra akcja AZS PWSZ, jednak żadna z naszych piłkarek nie zdążyła zamknąć akcji

26' - Sztorm fauluje i mamy rzut wolny z około 30m

24' - strzał Rędzi zostaje wybity na rzut rożny; po chwili Maciukiewicz dwukrotnie próbuje pokonać bramkarkę gości, ale z marnym skutkiem

21' - wałbrzyszanki szybko chciały odpowiedzieć, ale strzał Bezdzieckiej został zablokowany

19' - szansa Sztormu; Antończyk najpierw wyłapuje piłkę spod nóg rywalki, ale w kolejnej akcji, po strzale Kowalczyk,  nie ma już szans na obronę; przegrywamy 0:1

16' - rzut rożny dla AZS PWSZ, strzał jednak zostaje wybroniony; chwilę wcześniej dobra akcja Sztormu i niedokładny strzał na naszą bramkę, wałbrzyszankom udaje się wybić piłkę na róg

12' - składna akcja AZS PWSZ, strzał na bramkę i piłka leci obok słupka

8' - wałbrzyszanki ruszają do ataku

3' - groźna akcja gości; błąd wałbrzyskiej obrony, strzał Sztormu i piłka mija słupek

Zaczyna się I połowa.

Na trybunach niewielu widzów.

Na murawie powoli kończy się przedmeczowa rozgrzewka.

Po kontuzji wróciła już Klaudia Miłek, ale jak na razie jedynie na ławkę, tak samo jak Angelika Smagur.

Na rezerwie znalazły się: Urbańska, Iwańczuk, Jaworek, Smagur, Miłek.

Wałbrzyszanki zagrają w składzie: Antończyk, Aszkiełowicz, Mesjasz, Gradecka, Ratajczak, Jędras, Rędzia, Dereń, Bezdziecka, Maciukiewicz, Pluta.

Środowa kolejna rozpoczęła się od mocnego akcentu w Szczecinie, miejscowa Olimpia zremisowała z wrocławskim AZS ... 5:5.

W Wałbrzychu dziś dość ładna pogoda, nie jest za zimno i świeci słońce.

Przed nami druga na przestrzeni czterech dni kolejka ligowa, a to jeszcze nie koniec, bo następna ekstraligowe piłkarki czeka już w najbliższy weekend. Po reprezentacyjnej przerwie oraz bardzo dobrym występnie w sobotę w Białej Podlaskiej, AZS PWSZ w dopiero trzecim meczu przed własną publicznością w tym sezonie podejmie outsidera ekstraligi, Sztorm. Gdańszczanki w sześciu meczach nie zdołały jeszcze wywalczyć ani jednego punktu. I miejmy nadzieję, że dziś to się nie zmieni, choć wałbrzyszanki już raz w bardzo podobnej sytuacji były. Rok temu AZS PWSZ przed meczem z outsiderem ze Szczecina też był na III miejscu (14 punktów, ale dwa mecze więcej zagrane i podobne bramki 13:11) i ... skończyło się to małą wpadką oraz pierwszym punktem dla rywala. A jak zakończy się dzisiejsze spotkanie ? Czy wałbrzyszanki umocnią się na podium ? Odpowiedzi już od 16.

Po 6 kolejkach, AZS PWSZ ponownie wspiął się do ligowej czołówki - III pozycja, na koncie ma 13 punktów i bramki 13-8 (4-1-1). Sztorm cały czas znajduje się na samym dole tabeli - XII miejsce, na koncie ma 0 punktów i bramki 5-22 (0-0-6). Dzisiejszy mecz na Ratuszowej jest trzecim w historii oraz pierwszym w tym roku starciem bezpośrednim obu zespołów. Drużyny po raz pierwszy naprzeciw siebie stanęły w poprzednim sezonie i zarówno w sierpniu we Władysławowie, jak i w listopadzie w Wałbrzychu mieliśmy remis - odpowiednio 0:0 i 1:1.