Biel trafia do szatni

Strona Główna » Piłka Nożna » News » Biel trafia do szatni

Bardzo dobrze w nowym klubie radzi sobie wychowanek wałbrzyskiej Baszty

Już w najbliższy weekend drugi i trzeci szczebel ligowy startują z nowym sezonem ligowym. Zanim jeszcze zespoły rozpoczną walkę o punkty, w miniony weekend odbyła się I runda Pucharu Polski. Z trzech drużyn wałbrzyskich piłkarzy do dalszej walki awansowały dwie. W Stargardzie Bytovia pokonała Błękitnych 2:1. Trafienie na 2:0, w samej końcówce pierwszej połowy zaliczył Bartosz Biel, który boisko opuścił po godzinie gry. Natomiast 3:1 w Rzeszowie ze Stalą wygrała Miedź. Michał Bartkowiak znalazł się poza kadra meczową. Z pucharowych zmagań odpadła zaś Puszcza, przegrywając u siebie 0:1 z GKS Tychy. Mateusz Bartków zagrał 85 minut, a Marcin Orłowski 77 minut.

Natomiast w drugiej kolejce zmagań ekstraklasy, po zeszłotygodniowej porażce, tym razem Wisła zrehabilitowała się kibicom i w drugim meczu na własnym boisku, wygrała z Lechem 1:0. Spotkanie z ławki oglądali Mateusz Piątkowski i Igor Łaskicki. Również 1:0 zakończyły się poniedziałkowe derby Dolnego Śląska w Lubinie, w których Zagłębie pokonało Śląsk. Arkadiusz Piech do gry wszedł dopiero w 79 minucie. W Norwegii zaś zespół Łukasza Jarosińskiego rozpoczął rundę rewanżową i w pierwszym, meczu wygrał u siebie 2:0. HamKam pozostaje na fotelu lidera, z punktem przewagi nad drugim zespołem.

W weekend odbyło się też kilka sparingów, w których mogliśmy oglądać wałbrzyskich piłkarzy. W wygranym 3:0 meczu Odry ze Ślęzą, od 60 minuty zagrał Tomasz Wepa. Amin Stitou oraz Dominik Bronisławski wystąpili w spotkaniu z Rozwojem Katowice (0:0), a w przegranym 1:3 meczu chorzowian z czeskim MFK Karvina, zobaczyliśmy Miłosza Trojaka.