Smutny półmetek

Strona Główna » Siatkówka » News » Smutny półmetek

Takiej serii spotkań wałbrzyscy siatkarze nie zaliczyli chyba nigdy

Jeszcze nie tak dawno siatkarze z zaplecza PlusLigi szykowali się do inauguracji nowego sezonu ligowego, a już nieco ponad dwa miesiące zmagań za nimi. Tym samym, po jedenastu momentami pełnych walki kolejkach dobrnęliśmy do półmetka rundy zasadniczej sezonu 2016/2017. Dla jednych ten okres okazał się bardzo udany i szczęśliwy, inni - zwłaszcza wałbrzyska Victoria PWSZ - zaliczyli kiepskie tygodnie i w rewanżach będą musieli walczyć o "przetrwanie". Zanim jednak rozpocznie się druga seria spotkań, w miniony weekend na zakończenie I rundy lepiej wypadli goście, którzy wygrali trzy z pięciu meczów. 11. kolejka wystartowała już w piątek od rozgrywanego w Wałbrzychu spotkania Victorii PWSZ z Siedlcami, zakończonego wygraną KPS 3:2. W sobotę zaś tie-breakiem zakończyło się spotkanie Hajnówki ze Ślepskiem, wygrane przez Suwałki 3:2. Pewnego rodzaju niespodzianką okazała się wyjazdowa przegrana 1:3 Krispolu z Sanokiem. W Częstochowie AGH wygrało z Norwidem 3:1, a Stal na własnym parkiecie pokonała SMS 3:0 i wspięła się na fotel wicelidera. Natomiast pauzę w tej kolejce miała Warta.

Cała runda za nami, a na koncie ani jednej wygranej... Niezbyt przyjemny rekord stał się - niestety - udziałem granatowo-czerwonych. W zeszłym roku o tej porze (po 10 meczach), mimo momentami też nie do końca udanej gry, Victoria PWSZ na koncie miała trzy wygrane i siedem porażek, a przecież na parkiecie spotykała się w większości z tymi samymi zespołami co obecnie. Nie można jednak nie zauważyć, że w piątkowym meczu przeciwko Siedlcom, wałbrzyszanie po raz kolejny mieli swoje szanse na odwrócenie złej passy. I tym razem byli naprawdę blisko pozytywnego zakończenia... Może i początek meczu nie układał się po naszej myśli, ale końcówka seta otwarcia okazała się bardzo dobra. Podobnie było w secie numer cztery, który pozwolił naszemu zespołowi przedłużyć nieco walkę o wygraną. Niestety, ostatecznie udało się zatrzymać jedynie punkt, który niby zbliżył wałbrzyszan do "10", ale nie poprawił nic w ich sytuacji. Miejmy nadzieję, że po dwóch nieudanych miesiącach, grudzień okaże się lepszy i że przed końcem roku uda się jeszcze wygrać... Kolejna szansa na punkty już za tydzień z wiceliderem Stalą, ponownie w hali Aqua Zdrój.

Po 11. kolejce, Victoria PWSZ pozostała na samym końcu tabeli - XI pozycja, na koncie ma 4 punkty i sety 11:30. Na szczycie tabeli Ślepsk - 25 punktów, za nim Stal - 23 punkty, a niżej Siedlce i Warta - po 22 punkty. Na dole tabeli Victoria PWSZ - 4 punkty, a wyżej SMS - 7 punktów oraz Norwid - 8 punktów. Gdyby teraz zakończyć sezon, w "8" poza wyżej wymienioną czwórką znalazłyby się również AGH, Krispol, Sanok i Hajnówka. Natomiast o utrzymanie Victoria PWSZ zawalczyłaby najprawdopodobniej z Norwidem.