Za słabi

Strona Główna » Siatkówka » News » Za słabi

Kolejny raz nasza młodzież nie daje rady awansować do strefy medalowej MP

Za nami kolejny sezon, w którym mogliśmy się pasjonować udziałem naszej młodzieży w krajowych rozgrywkach, co wcześniej nie zdążało się tak często. Niestety, po raz kolejny nie udało się włączyć w bezpośrednią walkę o medale MP. Po ćwierćfinałach juniorów i młodzików, kadeci KPS Chełmiec występy w poznańskim półfinale kończą bez ani jednego zdobytego seta. Podobnie półfinałową przygodę kończy drugi z dolnośląskich klubów. W turnieju w Tomaszowie Gwardia Wrocław przegrała po 0:3 z gospodarzami Lechią i MOS Wola Warszawa oraz 1:3 z Norwidem Częstochowa, kończąc zmagania również na czwartym miejscu. Wychodzi więc na to, że liga dolnośląska musi jeszcze się postarać, żeby dołączyć do grona najlepszych w kraju.

W drugim dzisiejszym meczu Jastrzębski Węgiel przegrał z Energetykiem 1:3. Do finału awansowali Energetyk Poznań (6 pkt) i Jastrzębski Węgiel (5 pkt).

Ostatni set podobny do poprzednich, Chełmiec starał się walczyć, jednak Jastrzębski pewnie prowadził grę i trzymał wałbrzyszan na kilkupunktowy dystans. III set przegrywamy 17:25. W całym meczu 3:0 dla Jastrzębia Zdroju.

Początek drugiego seta wyrównany do stanu 9:9. Następnie rywal zaczyna uciekać, a wałbrzyszanie nie radzą sobie z nadrabianiem starty. II set przegrywamy 14:25. W meczu 2:0 dla Jastrzębskiego Węgla.

Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczyna Jastrzębski, który szybko wypracowuje sobie kilkupunktową przewagę i skutecznie trzyma wałbrzyszan na dystans. I set Chełmiec przegrywa 12:25.

Kadeci KPS Chełmiec nie dali rady poprawić zeszłorocznego wyniku i ponownie walkę o Mistrzostwo Polski kończą na etapie półfinału. Po dwóch porażkach 0:3 z Czarnymi Radom i gospodarzami tegorocznego półfinału Energetykiem Poznań, w ostatnim meczu turnieju wałbrzyszanie zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. Rywale, podobnie jak Radom, cały czas walczą o miejsce w turnieju finałowym.