Długie derby

Strona Główna » Siatkówka » News » Długie derby

Intensywne zakończenie sezonu wałbrzyszanek

Niezwykle emocjonujący okazał się finisz sezonu w wykonaniu wałbrzyskich siatkarek. Po udanym i wysoko wygranym otwarciu wydawało się, że dalsza część meczu oraz zdobycie kompletu na wrocławskim parkiecie nie powinno stanowić problemu dla Chełmca Wodociągi. Jak jednak pokazały dwa kolejne sety, akademiczki łatwo walki o utrzymanie nie zamierzały odpuścić. Wałbrzyszanki starały się prowadzić wyrównaną grę, jednak ostatecznie to wrocławianki zdobyły pierwszy punkt. Nasz zespół doprowadził jednak do tie-breaka, w którym również najbardziej zacięta okazała się końcówka. Chełmiec Wodociągi zdołał nadrobić całą stratę i ostatecznie zrewanżować się AZS AWF za grudniową porażkę. Tym samym wrocławianki zajmują ostatnie-spadkowe miejsce w grupowej tabeli. Drugi z wrocławskich zespołów zaś "pomógł" utrzymać się Częstochowiance, a Chełmiec Wodociągi sezon zakończył tuż za pierwszą trójką.

W pozostałych meczach: Barycz - Sari 0:3, Silesia - Polonia 3:0, Częstochowianka - Volley II 3:0, NTSK - Silesia Volley 3:2.

Bronimy dwa meczbole, następnie wychodzimy na 15:14. Wrocław dogrywa na remis. Przy drugim meczbolu dla gości, Chełmiec kończy. Wygrywamy V set 17:15. W całym meczu 3:2 dla Wałbrzycha.

Już tylko dwa punkty dzielą AZS AWF od końca meczu - 13:11.

Gospodynie powiększają przewagę do 10:7.

Przy zmianie stron 8:6 dla Wrocławia.

AZS AWF dogrywa na 4:4 i odwraca wynik na 5:4.

Tie-break zaczyna się od 3:1 dla Chełmca Wodociągi.

Tego seta wałbrzyszanki nie pozwalają już sobie odebrać. Gospodynie bronią trzy setbole. Wygrywamy IV set 25:19. W setach 2:2 i czas na tie-break...

Już tylko dwa punkty dzielą nasze siatkarki od końca seta - 23:16.

Skuteczne ataki wałbrzyszanek - 19:16. Czas dla Wrocławia.

Obecnie na tablicy wyników 15:12 dla gości.

Gospodynie nadrabiają, jednak udaje nam się utrzymać prowadzenie. 11:9 dla Wałbrzycha.

Przy zagrywce Małodobrej wałbrzyszanki odsuwają się na 9:5.

Po chwili mamy remis 3:3 i 4:4.

Czwarty set od 3:1 zaczyna Wałbrzych.

Chełmiec walczy do końca, jednak nie udaje się już odwrócić wyniku, bronimy tylko jednego setbola. Przegrywamy III set 22:25. W setach 2:1 dla Wrocławia.

Zacięta końcówka, obecnie 23:21 dla Wrocławia.

Nadrabiamy na 15:16. Gospodynie jednak szybko odsuwają się na 19:15.

Kilka skutecznych ataków i Chełmiec odsuwa się na 14:11. Chwilę później już 16:14 dla AZS AWF.

Zaczynamy serię remisów - 9:9 i 11:11.

Wyrównana walka na wrocławskim parkiecie - 8:7 dla Wałbrzycha.

AZS AWF dogrywa na 3:4, skutecznie jednak odsuwamy się na 6:3.

Tym razem pierwsze minuty seta należą do gości z Wałbrzycha - 4:1.

Wałbrzyszanki gonią wynik, bronimy pierwszy setbol, przy kolejnym gospodynie kończą. Przegrywamy II set 22:25. W setach remis 1:1.

Trzy punkty dzielą AZS AWF od zakończenia seta - 22:19. Do gry wchodzi Druciak.

Wrocławianki nie pozwalają odwrócić wyniku, obecnie prowadzą 18:17.

Tym razem na zagrywce Woźniak i Chełmiec dogania rywalki - 15:15.

Przy zagrywce Głowackiej wałbrzyszanki dogrywają na 9:10.

Cały czas 3-4 punkty straty naszych siatkarek - 5:8.

Gospodynie pewnie odsuwają się na 7:3.

Drugi set rozpoczyna się od 3:1 dla Wrocławia.

Chełmiec spokojnie gra do końca i zamyka seta przy pierwszym setbolu. Wygrywamy I set 25:15.

Trzy punkty dzielą wałbrzyszanki od końca seta - 22:12.

Wałbrzyszanki pewnie kontrolują grę, prowadzimy 18:11.

AZS AWF próbuje gonić, jednak utrzymujemy dystans - 16:11.

Powiększamy przewagę do 13:8.

Skuteczne ataki Wałbrzycha i odsuwamy się na 10:7.

Wrocławianki dogrywają na 5:5.

Chełmiec otwiera mecz wynikiem 3:1.

Trwa prezentacja zespołów, zaczynamy za kilka minut.

Wałbrzyszanie zagrają w składzie: Woźniak, Krasoń, Pawlak, Małodobra, Baran, Głowacka, Olejniczak (L).

Siatkarki rozgrzewają się na parkiecie, do Wrocławia pojechała grupa wałbrzyskich kibiców.

Niezwykle emocjonującą końcówkę sezonu zaliczają wałbrzyskie siatkarki. W dwa poprzednie weekendy Chełmiec Wodociągi stoczył pięciosetowe walki, zakończone zdobyciem w sumie trzech punktów. Teraz czas na drugą w ostatnich tygodniach wizytę we Wrocławiu. Jak pamiętamy AZS AWF w grudniowym meczu w hali w Szczawnie Zdroju niespodziewanie pokonał gospodynie i zabrał dwa punkty. A obecnie nasze dzisiejsze rywalki walczą o utrzymanie w lidze. Czy Chełmiec Wodociągi zrewanżuje się na AZS AWF ? A może pomoże przeciwniczkom zatrzymać II ligę ? Odpowiedzi od 18.