Wałbrzyska "dycha"

Strona Główna » Toyota Półmaraton Wałbrzych » News » Wałbrzyska "dycha"

Licznie gospodarze pobiegli w swoim mieście

Pisaliśmy o zwycięzcach XXIII Toyota Eko Półmaraton Wałbrzych. Dzisiaj będzie o wałbrzyszanach, którzy nie tylko licznie startowali, ale plasowali się w szerokiej czołówce. Ostatecznie w wałbrzyskim półmaratonie pobiegło 880 zawodników, a w biegu na 10 km - 478. Na głównym dystansie 8. był Paweł Pawlik, a 9. Alan Dobrowolski. Kolejni wałbrzyszanie zajęli miejsca: 22. Daniel Tkacz, 25. Marcin Jagiellicz, 31. Kamil Łyczkowski, 33. Aleksander Szkudlarek, 38. Wojciech Troszczyński, 46. Robert Kalinowski, 60. Łukasz Grzegorek, 61. Paweł Grzesik, 62. Robert Kozak, 66. Roman Kamiński, 70. Jacek Strzecha. Wśród pań wysoko były siostry Edyta i Sylwia Gardeckie, które zajęły 6.-7. miejsce, a wygrała Kenijka Ruth Matebo. Natomiast dystans 10 km wygrał Łukasz Kozłowski, a inni wałbrzyszanie zajęli miejsca: 7. Michał Hnatiuk, 12. Adam Poręba, 13. Kamil Cechnicki, 14. Piotr Iciaszek, 17. Michal Kurnyta, 20. Krzysztof Nowacki, 22. Piotr Baranowski, 24. Tomasz Korzeniowski, 25. Ewa Pastuszeńko (druga wśród kobiet!). Na miejscu 42. uplasował się Mirosław Kaczuga, zwycięzca pierwszego półmaratonu tzw. Wałbrzyskiej Dwudziestki w 1995 roku.